top of page
ПЕДАГОГІЧНА 
                 СКАРБНИЧКА
11111-300x300_edited.png
     Від того, як пройшло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячи роки, що ввійшло в її розум і серце з навколишнього світу - від цього вирішальною мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк.                                                     В.Сухомлинський 
tmb_125882_4083 — копия_edited.png
den-deti.png

«Ігри для розвитку пам’яті дитини»

images (1111457474)_edited.png

«Національне виховання»       

   Актуальність національного виховання особистість в сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється необхідністю державотворчих процесів, процесом відродження нації.   

     Ці процеси вимагають формування громадської культури, основою якої є національне виховання. Сьогодні державі необхідна така особистість, яка є гармонійно розвиненою, високоосвіченою, національно – освіченою, яка залучається до глибинних пластів національної культури й духовності, яка наділена глибокою громадською відповідальністю родинними й патріотичними почуттями, працьовитістю, господарською кмітливістю.

   Всім відомо, що корені національної психології, національного характеру, мислення та самосвідомості закладаються в ранньому дитинстві. Дитині з народження притаманна здатність засвоювати мову, а потім і говорити. Про це свідчіть фізіологічна сформованість мозку, нервової системи, органів чуття, артикуляційного апарату. Вже дворічна дитина починає спілкуватися з тими, хто її оточує, за допомогою мови. Власне, вона змогла б заговорити кількома мовами водночас, якби були створені різні мовні середовища.

     З 1989 року в дитячих садках з російською мовою на території України введено організоване навчання дітей українській мови  як основи самобутньої культури українського народу.

Основною формою роботи залишаються заняття. Їх зміст відображає чітку систему подачі матеріалу дітям. Враховуючи їхні фізіологічні та психологічні особливості. Зміст цих занять базується на народнім фольклорнім матеріалі. Постійне використання фольклорних жанрів як у дитячому садку, так і в сім’ї, сприяє розвитку мовлення, збагаченню мови зразками народної мудрості.

     В дитячому садку залучають дітей до різноманітних форм діяльності: народні ігри, цікаві бесіди, читання та розучування творів художньої літератури. При цьому малюки отримують яскраві зорові, слухові та емоційні враження, підвищують інтерес до народних звичаїв, обрядів, пісень, вчяться розуміти українську мову, вживати українські слова.

Особливе значення мають дидактичні та розвиваючи ігри, мовні ігри, рольові ігри, народні ігри. Дітей залучають до участі в народних традиціях – святах, дозвіллях, розвагах і обрядах.

Це є тим підґрунтям, на якому будується розвиток

українського мовлення.            

85b2c9ba0f61afb2d1062a197d4f35df_edited.png

"Перлинки від Росинки"

Збірка авторських казок,

орієнтованих на сталий розвиток 

bottom of page